Klik hier voor de homepage van deze maand.
 
editie juni '06:
forum | shop | albums | tips & trucs | tip & project vd maand | mededelingen | contact | archief
 
Word gratis lid van de gezelligste online modelbouwclub van Nederland en Vlaanderen en bouw mee aan de grootste modelbouw kennisbank. Plaats een bericht op het modelbouwforum, upload je modelbouw foto's in je fotoalbum of zoek materialen in de shop!

Modelbouw Actie: Win €100,-

 
Airbrush Services Almere
Flexwebhosting.nl
 
Klik hier voor 10% korting in de Modelbrouwers.nl webwinkel
Bestel online:
(verzendkosten
vanaf € 1,50)
Revell - de betaalbare kwaliteit Alclad2 lakken voor realistische metaal en chroom effecten, maar ook prismatische kleuren Modelbrouwers.nl producten van Photo Etched tot interieurvlokken Evergreen Styreen, geeft de modelbouwer de vrijheid! Bare Metal Foil voor realistische metaal effecten De nieuwste producten aangeboden in de Brouwers Shop, de meest recente bovenaan
Geen creditkaart
nodig!
Revell verf
€ 1,45
Alclad2
actie!!!!
Brouwers
producten
Evergreen
styreen
Bare Metal
Foil € 6,75
Nieuwe
producten
 
Tip van de maand:

Om de brandwerende folie (zoals gebruikt wordt in de autosport) op schaal na te maken hoef je niet diep in de buidel te tasten: gebruik het zilverpapier uit een pakje sigaretten om dit mooie effect te bereiken zoals Tim laat zien in zijn 2004 Subaru Impreza WRC project.

Tip van de maand
Tip van de maand


Project van de maand:

Project van de maand

Steyr RSO rupsbandenvoertuig

Het nieuwe project van de maand is een GTO rupsbanden voertuig van eric jacobs. Neem alle tijd om de inhoud van de bak te bekijken, er is veel in te ontdekken!

Project van de maand


Ben je een gouden modelbouwtip tegen gekomen, of heb je een prachtig project gezien, laat het gerust weten. Nominaties zijn zeer welkom!
 
Brouwers magazijn Brouwers magazijn Brouwers magazijn
Modelbrouwers.nl heeft een magazijn! Klik op de kleine afbeeldingen links om een indruk te krijgen. Het adres is de Havenstraatse Wal 45 in Schoonhoven. Kijk hier voor de actuele openingstijden. Kom eens langs voor een bakkie koffie!
 
Mededelingen
[17 april 2006] Nostalgie
September 2004. Een maand zoals iedere maand, behalve wat betreft 1 ding: Modelbrouwers.nl is van start gegaan! 86.000 berichten op het forum en 19 maanden later betekend dit ook evenveel Tips en Projecten van de maand. Heel leuk om terug te zien wat er in deze tijd allemaal is gebeurd. Vanaf nu hoef je niet meer per Homepage terug te klikken, maar is er een archief - het is vanaf nu dus veel makkelijker om terug te bladeren in de tijd. Lang leve de nostalgie! :-)
[24 februari 2006] Plannen genoeg!
En toen was het al weer eind februari, 2006 is eigenlijk al niet eens meer pril te noemen. De tijd gaat hard, en dat ondervinden we allemaal. Naast onze hobby zijn er ook andere dingen die tijd vergen, en deze dingen zijn soms gewoon belangrijker! Je ziet dan ook dat forumleden tijdelijk verdwijnen. Redenen zijn heel divers, gezinsuitbreidingen :-), verhuizingen, verbouwingen of gewoon even er tussenuit. Het mooie is om te zien dat de meeste Brouwers ook weer terugkomen, een teken dat het hier nog altijd goed toeven is op Modelbrouwers.nl. Er ontpoppen zich nog steeds nieuwe initiatieven en dat is super! Naast het nieuwe 'tips en trucs' gedeelte (blijven inzenden die tips hoor!), is er nu ook een 'modelbouwwoordenboek', die ik persoonlijk erg verhelderend vind. Ook is er sinds kort de mogelijkheid om V.I.B. te worden - iets wat nog meer vorm zal krijgen in de toekomst, denk hier bijvoorbeeld aan een V.I.B. pas, te gebruiken voor verschillende doelen. Modelbrouwers.nl wilt graag de ANWB voor de modelbouw worden!
[9 december 2005] Modelbouwtips en beschrijvingen
Een bron van inspiratie en modelbouwtips, zo zie ik Modelbrouwers.nl graag, en daarin ben ik niet de enige! Het eerste is zeker geslaagd, fantastisch is het om alle bouwverslagen door te lezen. En ook de how-to's, beschrijvingen of step-by-steps (voor het gemak noem ik ze vanaf nu 'tips') zijn niet van de lucht. Maar waar begin je als je een tip zoekt maar tegelijkertijd niet iedereen wilt 'lastig' vallen met een vraag waarvan je denkt: 'die zal vast al vaker gesteld zijn'? Het blijkt dat, ook al is het Modelbrouwers forum gecategoriseerd, er toch behoefte is aan een overzichtelijke verzameling van tips. Zonder dat er meteen een hele serie reacties onder hangt zoals gebruikelijk. Daarom ben ik begonnen om de allerbeste tips om te zetten naar het (alleen lezen) .pdf formaat. Daarmee heb je meteen het voordeel dat ze makkelijk uit te printen en naar je werkplek te nemen zijn! Enkele voorbeelden van de reeds 'ingezonden' en naar .pdf omgezette tips zijn:
Een How-to over het aanbrengen van Enamel verf (220kB) Een Step-by-step over het schilderen van figuren in olieverf (2,5MB)
Op een later stadium ga ik deze tips ook in html plaatsen met een zoekfunctie en beoordelingsysteem zodat je kunt sorteren op bijvoorbeeld kwaliteit. Heb je trouwens geen pdf reader, dan kan je die hier downloaden. Rest me nog een ieder op te roepen om de beste tips in de volgende template te lepelen en te e-mailen naar beheer@modelbrouwers.nl. En allemaal bovenal fijne feestdagen gewenst!
[12 oktober 2005] Ons plekje op het Wereld Wijde Web
Omdat Modelbrouwers.nl steeds populairder wordt en daarmee vaker wordt bezocht heb ik me de laatste tijd bezig gehouden met het zoeken naar geschikte, 'future proof' webhosting oplossingen. Het is geen geheim dat Modelbrouwers.nl een grafisch intensieve website is (en in de toekomst ook zo zal blijven) en daarom al na net iets meer dan een jaar erg veel traffic gegenereerd. Onlangs ben ik in contact getreden met een hostingpartij waar we naar alle waarschijnlijkheid de ruimte voldoende kunnen gaan opschalen. Als gevolg hier van zal de komende week, waarschijnlijk op woensdag 19 oktober het forum enkele uren niet bereikbaar zijn. Onder het motto, 'er is geen betere test-omgeving dan de live-omgeving' zullen we hierna het forum enkele dagen tot een week testen op de nieuwe webserver. Als dit alles naar wens verloopt wil ik gefaseerd ook de Albums, de Shop en de Homepage overzetten. Dus jongens, als jullie denken 'wat is 'ie toch stil de laatste tijd' dan weet je nu waarom! Wat niet weg neemt dat ik langzaam weer aan het Brouwen ben geslagen in binnenkort een topic in de nieuwe BCC gaat openen!
[2 september 2005] Herfst in aantocht
Het is bijna een week geleden dat we na 1 jaar Modelbrouwers.nl de allereerste Brouwersdag hebben gehouden. Zoals voor iedere eerste keer was het ook in dit geval een totale verrassing hoe alles zou gaan verlopen, hoe druk het zou gaan worden, of er genoeg plaats zal zijn, etc. etc. Eten en drinken bijvoorbeeld, was veel te ruim ingeslagen maar gelukkig mochten we bij de supermarkt het overschot weer teruggeven. De ruimte, het Brouwersmagazijn voldeed prima, en met een redelijk gerust hart kunnen we dat pand ook voor een volgende Brouwersdag inzetten. Want we zijn er inmiddels allemaal wel over uit dat het voor herhaling vatbaar is en alle kans heeft om een jaarlijks terugkerend evenement te worden!

Tsja en dan is het al weer september, de dagen worden weer korter, en de modelbouwavonden langer. Blijf bouwen en post je nieuwe projecten op Modelbrouwers.nl!modelbouwwinkel

Modelbrouwers.nl wordt gelinkt vanaf:
  • scheepsmodel
  • http://www.alclad2.nl
  • http://www.modelaces.com
  • http://modelbouw.boogolinks.nl
  • http://www.hmbc.nl
  • http://www.plasticmodelbouw.nl
  • http://modelbouw.2link.be
  • http://modelauto.startkabel.nl
  • http://modelbouw.zappsite.nl
  • http://modelbouw.ikwilhet.nu
  • Member of International List of Scale Model Related Web Sites
    Webhosting by flexwebhosting.nl